Arabalar ( Cars ) animasyonu pastalarını değişik zamanlarda değişik konseptlerde, hem kız hem erkek çocuklar için hazırladım. Birbirinin benzeri olan çalışmaları siteye eklemiyorum. Fakat bu pastanın dış tasarımı diğerleriyle aynı olmakla birlikte içi farklı ve bu nedenle yayımlamak istedim. Aslında bu pastayı hazırlarken süt ve süt ürünlerine alerjisi olan bir çocuğun hayatının ne kadar zor olabileceğini anladım. Pandispanyayı süt ve süt ürünü kullanmadan hazırladım. Krema hazırlarken “soya sütü ” kullandım. Kısacası bundan sonra çeşitli gıdalara alerjisi olan kişilere, bu gıdaları kullanmadan pastalar hazırlamak benim için mutluluk olacak.

Irmak annesi Arzu Hanım’la birlikte Şİmşek McQuenn Pastası’nı beğenmiş. Bende süt ve süt ürünleri içermeyen bu pastayı hazırlamaktan büyük keyif aldım. Mutlu ve sağlıklı nice yaşlar….

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...


Comments

This entry was posted on Salı, Aralık 8th, 2009 at 12:49 and is filed under Çocuk Pastaları, Doğum Günü, Pasta, Şeker Hamuru. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
1 Comment so far

  1. Arzu Alibaz Somer on Aralık 8, 2009 13:59

    Merhabalar;

    Ben Irmak’ın annesiyim. Kızımın 3. doğum günü için onunda yiyebileceği bir pasta yaptırabilmek benim için ilk başta bir hayli zor oldu. Ama bir arkadaşımın aracılığı ile Esra hanımla tamıştım ve Esra hanımın hünerli ellerinden çok lezzetli bir pastamız oldu. Son derece özenilerek yapılış pastaya Esra hanım hiç süt ve süt ürünleri kullanmadı ama eserine eminimki sevgisini hiç esirgemeden bol bol kullanmış olacak ki sadece görünüşü değil lezzeti de mükemmeldi.
    Çok teşekkürler
    Arzu-Irmak

Name (required)

Email (required)

İnternet sitesi