BEBEK KURABİYELERİ

Bebek kurabiyeleri İskenderun’a gitti. Buğlem bebeği ziyarete gelenlere ikram edilmek üzere hazırlandı.

Klasik pembe-beyaz kız bebek kurabiyeleri yerine bugünlerde favori renklerim olan pembe-kahverengi bir koleksiyon hazırlamak istedim.

Buğlem’e sağlık, anne ve babasının hayatlarındaki tüm heyecanların bebeklerini kucaklarına aldıkları zaman yaşadıkları mutluluk kadar unutulmaz olması dileğiyle….

BEZ BEBEK PASTASI – NANA ŞOKER VE GORFO

Herkese merhaba…Geçen hafta içerisinde hazırladığım Bez Bebek dizisi pastası. Tuana’nın okul arkadaşları ile  yaptığı kutlama için Winx Kızları pastasını hazırlamıştım. Babası Rıza Bey telefonda aile içinde yapacakları kutlama için” Bez Bebek yapabilirmiyiz ” diye sorduğunda dizinin varlığından bile haberim olmadığı için birkaç saniye içinde aklımda bir sürü fikir uçuştu. Neyse ki durumu anlayan Rıza Bey beni bu konuda bilgilendirdi. Aldığım kısa notlardan sonra internette biraz gezindim ve fikir edinmeye çalıştım.

Dizinin kötü karakteri ” Şoker “, ben telefonda “Joker” anlamıştım:))

Çocukların sevgilisi ” Nana”…

Diziyi hiç seyretmediğim için hakkında bilgi sahibi olmadığım ” Gorfo”… Bu da benim çocukluğumda He-man çizgi filmindeki ” Orko” yu hatırlattı bana…

Tuana’ya ailesi ile birlikte mutlu, sağlıklı bir yıl diliyorum….

NİKAH DÜĞÜN KURABİYELERİ – ÇİZGİ GELİN VE DAMAT KURABİYELERİ

Önce üsteki animasyonun fotoğrafı posta kutuma düştü… Sonra klasik nikah kurabiyeleri gelin ve damat tasarımı istemediklerini, gönderdikleri “animasyona benzer ne yapılabilirsiniz ?”sorusu soruluyordu. Fotoğrafını yayımladığım tasarımı çalıştım. Kısa sürede ve keyifle… Çok beğendiler ve nikah törenlerinde nikah kurabiyesi olarak  dağıtmaya karar verdiler…

Aslı ve Ömer’e hayat boyu mutluluk, sağlık ve bol bol gülümseme diliyorum…

NİKAH DÜĞÜN KURABİYELERİ

Uzun bir aradan sonra bilgisayarın karşısına oturabildim. Çok yorgun, fakat mutluyum. Haziran ortasından beri her hafta sonu söz, nişan, nikah ve düğün kurabiyeleri hazırlıyorum. Aralarda malzeme alışverişi, malum okullar tatil kızıma da zaman ayırmam gerekiyor… Anne bana da sipariş yaparmısın demeye başladı :))

Daha önce sizlerle paylaştığım nikah kurabiyelerinden yarısı gelinlik yarısı damatlık olarak tasarlanan kurabiyeler çok tercih ediliyor.

Gelin ve damat kurabiyeleri, damatlık rengine uygun olarak tasarlandı…

Yarısı damatlık yarısı damatlık olarak tasarlanan nikah kurabiyeleri….

Gelin damat kurabiyelerinin klasikleşmiş renkleri, siyah ve beyaz….

Bir sonraki yazımda yaparken çok keyif aldığım , esprili bir tasarımı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Sizlerle paylaştığım bu kurabiyeleri hazırladığım bütün çiftlerin hayatları boyunca mutluluk, sağlık ve huzur için de yaşamalarını diliyorum.

Sevgiyle kalın…

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...