GECE BAHÇESİ PASTASI – IN THE NIGHT GARDEN

Eski çalışma arkadaşlarımdan sevgili Erdem’in sevimli ikizleri Elif ve Zeynep için hazırlamıştım Gece Bahçesi karakterlerini. Upsy Daisy, Igglepiggle, Makka Pakka,Haahoolar…

Pasta nerede dediğinizi duyar gibiyim. İkizlerin doğumgünü pastalarını anneleri hazırladı.  Aslında bu çalışmayı uzun zaman önce yapmıştım. Son günlerde sıkça sorulması üzerine Gece Bahçesi karakterlerinin figür çalışmalarını siteye eklemek istedim.

Elif ve Zeynep ikinci yaşlarını doldurdular, her ikisine sağlık,mutluluk dolu bir yıl diliyorum….

KALP ÇİKOLATALAR – NİKAH ŞEKERİ

Bu ay siteyi hiç güncelleyemiyorum. Yaz aylarının sakin geçeceğini düşünürken kendimi söz,nişan, nikah, düğün, sünnet kurabiyeleri ve pastaları hazırlarken buldum. Yukarıdaki çalışmayı kış aylarında evlenen bir çift için hazırladım. Düğün yemeğine katılan misafirlerine sunulmak üzere aşklarını temsil eden kalp şeklinde, mermer desenli çikolatalar . Kutuların herbirine aşk şiirleri yerleştirildi.

Mutfağıma dönmek zorundayım, bulduğum ilk fırsatı sizlere merhaba diyebilmek için değerlendirdim. Hafta sonu için nikah ve düğün kurabiyeleri hazırlıyorum…..

Mutlu kalın….

NİKAH KURABİYELERİ

Herkese merhaba… Dicle Hanım ve  Onur Bey’in nikah törenlerinde konuklarına sunulmak üzere yarısı damatlık yarısı gelinlik olarak tasarlanmış nikah kurabiyeleri hazırladım.

Üç gün üç gecelik hummalı bir çalışma sonucunda 500 adet kurabiye nikahtan bir gün önce kendilerine teslim edildi.

Teslim edildi diyorum, çünkü Dicle Hanım ve Onur Bey’le e-mail ve telefon konuşmaları dışında maalesef tanışma fırsatımız olmadı.

Teslimat günü, özel bir düğünün pastasını hazırlamak için düğünün organize edildiği mekanda çalışıyordum.

Dicle Hanım ve Onur Bey’e birlikte, mutluluk, huzur ve sağlık dolu bir yaşam diliyorum.

La vita….

DÜĞÜN KURABİYELERİ – NİKAH ŞEKERİ

Nikah şekeri alternatifi olarak konuklara sunulmak üzere hazırladığım nikah kurabiyeleri…

Bugüne kadar gelin ve damat kurabiyelerini tek tek çalışmıştım ve değişik şekillerde sunumları yapılmıştı. Bu tasarımda ise tek kurabiye üzerine yarısı gelin yarısı damat olarak giydirildi.

Sunumlar ise asetat kutularda, altın ve gümüş renklerde tasarlandı.

Nikah ve düğünler için hazırladığım nikah kurabiyeleri ve düğün kurabiyelerini nikah şekeri alternatifi olarak misafirlerinize sunabilirsiniz. Sadece nikah ve düğünlerde değil nişan törenleri , sünnet törenleri ve kına geceleri için güne özel olarak tasarlanan kurabiyeler kutlamalaranıza lezzet katsın.

Sevgiyle kalın….

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...