BRETZEL

Stein am Rhein, İsviçre’nin Konstanz Gölü’ne yakındır. İsminden de anlaşılacağı üzere Ren Nehri kıyısında cepheleri resimli evleri ile ünlü küçük bir kasaba.

Pastacının kolunun altında “Bretzel” 14. yüzyıldan beri “Fırıncılar Loncası” nın amblemi olarak kullanılmaktadır. Bretzel , İzmir’in gevreği kıvamındadır. Güney Almanya ve İsviçre’nin Alman Kantonları’nda yaygındır. Bretzel ( pretzel ) tarifi için benim beğeniyle takip ettiğim bu siteyi inceleyebilirsiniz.

ÇİKOLATA KUTUSU PASTA- 2

Daha önce Sevgililer Günü için hazırladığım Çikolatası Kutusu Pasta ‘nı yeni bir tasarım ile çalıştım.

Pastanın dış tasarımını değiştirdiğim gibi üzerine çikolata yerine bugünlerde oldukça çok çalıştığım truffları ekledim. Çikolata Kutusu Pasta  “Truff Kutusu Pasta” ya dönüşmüş oldu.

Bayram için gerçekten çok güzel bir hediyelik. Önce truffları daha sonra kutu şeklindeki pastayı yemek büyük küçük herkes için değişik bir alternatif olacaktır.

BAK ŞU DUVARA YARIŞMA PROGRAMI

Herkese merhaba… Son birkaç haftadır çok yoğun çikolata siparişi hazırlıyorum. Karışık truffları Med Yapım’ın 2 Eylül Çarşamba akşamı Star TV ‘de başlayacak olan ve Behzat Uygur’un sunacağı “Bak Şu Duvara” yarışma programı için hazırladım.

Med Yapım’dan Pelin Hanım internet sitemi incelediklerini, çalışmalarımı çok beğendiklerini ve sanatçılar için küçük atıştırmalıklar hazırlayıp hazırlayamayacağımı sordu, memnuniyetle kabul ettim. Kakaolu, antep fıstıklı, fındıklı, bademli ve hindistan cevizli truffların çok beğenilmesi beni çok sevindirdi.

Şimdiden başarılar…

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...